Hirdetések 2022. március 6. – Nagyböjt 1. vasárnapja

A múlt vasárnapi gyűjtés során 144.795 Forint adomány gyűlt össze a katolikus iskolák javára, melyet a püspökségre továbbítottunk. Ezúton is köszönjük a kedves hívek nagylelkűségét.

Március 10-én, csütörtökön Szent József kilenced kezdődik az esti szentmise előtt fél órával.

Nagyböjt péntekjein az esti szentmise előtt 17:20-tól keresztutat járunk a plébániatemplomban.

Szombaton 14 órától keresztutat járunk a kinti kálvárián a Ferences Világi Renddel.

Március 13-án, jövő vasárnap az esti szentmise előtt 17 órától tartjuk a tizenharmadikai szentségimádást.

A jövő vasárnapi szentmisék persely adományait az ukrajnai menekültek megsegítésére továbbítjuk a Katolikus Karitásznak. Aki egyénileg szeretne adományozni, továbbra is megteheti a hirdetőtáblán feltüntetett lehetőségek szerint.

Püspök atya rendelkezései szerint, melyet az állami előírásokkal összhangban hozott meg, március 7-től, hétfőtől nem kötelező templomainkban a maszk viselése, és nem kötelezőek azok a liturgikus korlátozások, melyeket a járványhelyzet miatt hoztak meg. (Pl. kézbeáldozás, békeköszöntés elhagyása, szenteltvíz tartók kiürítése, stb.)

A járványhelyzet kedvező alakulására való tekintettel az online szentmise közvetítéseket szüneteltetjük, buzdítunk mindenkit, hogy személyesen vegyenek részt a szentmiséken!