Hirdetések 2022. március 13. – Nagyböjt 2. vasárnapja

A mai szentmisék perselyadományait az ukarajnai menekültek megsegítésére továbbítjuk a Katolikus Karitászon keresztül.

Vasárnap az esti szentmise előtt 17 órától tartjuk a tizenharmadikai szentségimádást.

Nagyböjt péntekjein az esti szentmise előtt 17:20-tól keresztutat járunk a plébániatemplomban.

Szombaton 14 órától keresztutat járunk a kinti kálvárián a Ferences Világi Renddel.

Március 15-én kedden az iroda zárva tart.

Jövő vasárnap a 10 órai szentmise gitáros mise lesz.

A Püspöki Konferencia felhívásának megfelelően március 20. és 27. között tartós élelmiszert gyűjtünk az ukrajnai menekültek javára. Erre a gyűjtésre köszönettel fogadunk konzerveket, tisztálkodó szereket, bébiételt, pelenkát.

Március 27. után is folytatjuk a tartós élelmiszer gyűjtést, egyházközségünk rászorulói javára.

Püspök atya rendelkezései szerint, melyet az állami előírásokkal összhangban hozott meg, március 7-től, hétfőtől nem kötelező templomainkban a maszk viselése, és nem kötelezőek azok a liturgikus korlátozások, melyeket a járványhelyzet miatt hoztak meg. (Pl. kézbeáldozás, békeköszöntés elhagyása, szenteltvíz tartók kiürítése, stb.) A járványhelyzet kedvező alakulására való tekintettel az online szentmise közvetítéseket szüneteltetjük, buzdítunk mindenkit, hogy személyesen vegyenek részt a szentmiséken!