Hirdetések – 2020. Évközi 7. vasárnapján

A héten hamvazószerda lesz, megkezdődik a nagyböjti szent időszak. Szerdán az esti szentmise keretében hamvazás lesz. Akik szerdán nem tudnak részt venni a szentmisén, azoknak a szombati és vasárnapi misék után lehetőségük lesz hamvazkodni. Hamvazószerda és nagypéntek szigorú böjti napok. Ezeken a napokon kötelező a böjti fegyelem megtartása a 18 és 60 év közötti katolikusok számára: ezen a két napon legfeljebb háromszor szabad étkezni, és egyszer jóllakni. Nagyböjt péntekjein (és természetesen hamvazószerdán is) 14 éves kortól húst nem fogyaszthatunk! (Az év többi péntekén bűnbánati napot tartunk, ahol a hústilalom kiváltható egyéb lemondással, imádsággal, az irgalmasság cselekedeteinek gyakorlásával.) A hústilalom alól mentesülnek mindazok, akik nem saját asztaluknál étkeznek, hosszabb utazást végeznek, betegek, vagy nehéz fizikai munkát végeznek. A betegek és nehéz fizikai munkát végzők a böjt alól is mentesülnek.

Csütörtök délutántól szombat délig plébániatemplomunkban lesz a Missziós kereszt. Az ehhez kapcsolódó programok a hirdetőtáblán olvashatóak. A Missziós kereszthez kapcsolódó programok miatt csütörtökön a kórház kápolnában nem lesz szentmise, és a Szent Mónika Imaközösség találkozója is elmarad. Ennek új időpontját a későbbiekben hirdetjük.

Jövő vasárnap tartjuk a gyűjtést a katolikus iskolák javára, erre kérjük a szentmiséken nagylelkű perselyadományaikat!

Március 2. és 6. között nem leszek itthon. Temetés esetén Bognár Tamás lábodi plébános atya helyettesít, a szentmisék rendjében történő esetleges változásokat jövő héten hirdetjük.

A Missziós Kereszt Nagyatádon, a Szent Kereszt Felmagasztalása Plébániatemplomban

2020. február 27-29.

Programok:

Február 27. csütörtök

17:00 Kapunyitás, lehetőség a Missziós Kereszt megtekintésére

17:30 A Missziós Kereszt bemutatása

18:00 Ünnepélyes szentmise, majd kereszthódolat

20:00-ig lehetőség van csendes virrasztásra, a kereszt előtti imádságra.

Február 28. péntek

7:00 Zsolozsma (Reggeli dicséret), majd szentségkitétel

Egésznapos szentségimádás 17 óráig

(Kérem, hogy minden órára legalább 2 fő iratkozzon fel a szentmisék előtt/után, vagy az irodában!)

17:00 Szentségeltétel

17:15 Keresztút

18:00 Szentmise

Február 29. szombat

8:00 Lehetőség csendes imádságra a kereszt előtt.

9:00 Keresztút a kinti kálvárián a henészi templomig, a Ferences Világi Renddel (Rossz idő esetén a plébániatemplomban)

11:00 Szentségimádás, majd a Missziós Kereszt búcsúzatása