Hirdetések 2021. május 23. – Pünkösd

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a járványhelyzet alakulását, illetve az átoltottság növekedését figyelembe véve visszavonta az általános felmentést a vasárnapi miselátogatás kötelezettsége alól, így újra minden katolikus számára kötelező a vasárnapi szentmisén való részvétel. Természetesen azok a morális elvek, melyek szerint a súlyos betegek, karanténban levők, vagy más súlyos okból akadályozottak más módon is megszentelhetik a vasárnapot, továbbra is érvényben vannak.

Kérjük, a szentmiéken fokozott figyelemmel tartsák meg a kötelező óvintézkedéseket! (Maszk helyes használata, kézfertőtlenítés, 1,5 méteres távolság megtartása)

Május a Szűzanya hónapja, ezért ebben a hónapban minden esti szentmise előtt 17:40-től a Loretói litániával köszöntjük Égi Édesanyánkat.

Május 24-én, pünkösd hétfőn délelőtt 10 órakor és este 18 órakor is lesz szentmise a plébániatemplomban.

Június 6-án, Úrnapján terveink szerint megtartjuk az úrnapi körmenetet. Kérem, hogy a sátrakat díszítők keressék meg Hrankai Dávid világi elnököt a szervezés miatt.

A Szent Mónika imaközösség következő összejövetele május 26-án, szerdán lesz 17:15-től.