Hirdetések 2023. január 1. – Szűz Mária Isten anyja, Újév

December 31-én, a Vatikánban, 95 éves korában elhunyt XVI. Benedek emeritus pápa (polgári nevén Joseph Aloisius Ratzinger), aki 2005-2013-ig Szent Péter apostolfejedelem 265. utódaként vezette a Katolikus Anyaszentegyházat.

Az elhunyt szentatyáért ünnepélyes gyászmisét mutatunk be január 4-én, szerdán 18:00 órai kezdettel a Plébániatemplomban.

Január 4-én, szerdán az esti szentmise után Bibliakör lesz a plébánián. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Január 5-én elsőcsütörtök lesz, az esti szentmise előtt 17:00 órától szentségimádást tartunk papokért és újabb papi hivatásokért. A csütörtök esti szentmisét az Anyaszentegyház hivatalos nyelvén, latinul mutatjuk be.

Január 6-án elsőpéntek lesz, az esti szentmise előtt 17:30-tól rövid szentségimádás keretében imádkozzuk a Jézus Szíve litániát.

Január 6-án Urunk megjelenésének ünnepe, Vízkereszt lesz, mely parancsolt (a vasárnappal egyenrangú) ünnep. Ezen a napon este 18:00 órakor lesz szentmise  a plébániatemplomban, melynek keretében vízszentelést tartunk.

Vízkereszt ünnepéhez kötődően szívesen teszek eleget házszentelésre szóló meghívásnak. Kérem, hogy aki szeretné házát/lakását megáldatni, jelentkezzen az irodában szentmisék előtt, vagy után, vagy hivatali időben!